Scalar Vision, 3D teknolojileri geliştirmek ve insanların kullanımına sunmak için faaliyetlerine başlamış bir teknoloji şirketidir.
  Teknolojide görselliğin kaçınılmaz olarak varacağı yer üç boyutlu görselik ve deneyimdir. Bunu görerek 2016 yılında çalışmalarını başlattığımız 3D teknoloji geliştirmelerimizi, 2018 yılı sonunda Scalar Vision ismi altında resmi olarak hayata geçirdik. 2019 yılından itibaren Teknopark İstanbul ofisimizde faaliyetlerimizi yürütüyoruz.
  Statik ve konusunda özelleşmiş 3D tarama donanımlarından, PC, Andorid & IOS telefon, AR ve VR gözlükleri için geliştirdiğimiz uygulamalarımızla kadar geniş bir ürün yelpazesine ve uygulama deneyimine sahibiz.
  En son olarak dünyada bir ilk olan Holoporter sistemimizle, gerçek zamanlı 3D görüşme yapılmasına imkan sağlayacak sitemi üretmeyi başardık. Dünyada kendi segmentindeki muadil çalışmaların bir kaç kademe önünde sonuçlar üreten Holoporter ülkemizin yüz akı projelerinden biri olmaya adaydır. 
  Türkiye ve dünyada 3D teknolojileri konusunda lider firmalardan olma vizyonu ile çıktığımız yolda müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile birlikte emin adımlarla ilerliyoruz.

Teknolojinin tüm görsel araçlarının 3D yönünde gelişeceğini görüyoruz ve çalışmalarımızı bu ilerleyişin basamaklarına göre şekillendirerek planlıyoruz. Yakın gelecekte ekran kavramının değişip karma gerçeklik içerisinde yer alan bir fonksyona dönüşeceğini birlikte göreceğiz. Scalar Vision yeni karma gerçeklik çağında ihtiyacımız olan dijital 3D içeriği üreten cihazlar ve servisleri sağlamanın yanında, karma gerçeklik ortamında kullanıcak diğer alt yapıları geliştirmektedir. Ülkemizde ve dünyada insanlığın kullanımına bu teknolojileri sunan önemli aktörlerden olma hayalimiz her geçen gün bir adım ilerleyerek gerçekliğe doğru ilerliyor. Bu yolda ilerlerken müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte yeni çağın yeni liderleri olacağımızı görüyoruz.